Ми рідко замислюємося про те, через який плеєр краще переглядати відео на комп’ютері … Поки нам не трапляється якийсь шкідливий формат, який стандартний програвач не читає.

Практично всі сучасні комп’ютери та планшети мають встановлене програмне забезпечення для програвання відеофайлів. Іноді цього буває достатньо, інколи ж ні. На щастя, зараз є багато різноманітних програм для відтворення будь-якого типу відео. Ці програми бувають платними та безкоштовними: ми зупинимося на безкоштовних, але які іноді бувають навіть краще своїх платних аналогів.


Яку програму для відтворення відео вибрати?

Серед великої різноманітності плеєрів важко вибрати найкращі. Одні виділяються дизайном, інші – продуктивністю, а треті – «всеїдністю» форматів. Але під кожну систему та завдання можна підібрати ідеальну програму. Розібралися, чим відрізняються відеоплеєри та який вибрати. Тепер можемо з впевненістю рекомендувати їх вам: ви зможете відтворити файли, які ми оцифрували, та інші відеофайли з інтернет простору.

1. Media Player Classic

скачать плеер
для Windows, інсталяційний файл

Класика тут – не лише у назві. Інтерфейс цієї програми не зазнав значних змін із часів Windows98. Головний плюс цього плеєра в тому, що і системні вимоги у нього не дуже змінилися з часів нульових: його можна завантажити і встановити навіть на найстарішому ноутбуці, і він відмінно працюватиме. По суті це аналог старого Windows Media Player.

Базовий, класичний та повністю безкоштовний відеоплеєр для Windows. Багато шанувальників вважають його “чистою” альтернативою VLC – легким плеєром без додаткових функцій роботи з відео. Наприклад, фільтри, стримінги або перекодування.

Крім відомих форматів, відтворює рідкісні типи відео, але без встановлення додаткових кодеків. Наприклад, записи зі службових камер спостереження. Програма може програвати збережені частини пошкоджених файлів, відтворювати не завантажені до кінця відео, включати ТВ-канали та потокове відео.

Додатковий плюс Media Player Classic – відкритий вихідний код для всіх, хто любить розробляти власні продукти на основі існуючих.

Ми записуємо цей плеєр клієнтам після цифрування на флешку з вашими відео записами.

рекомендуем

2. Pot Player

скачать плеер

для Windows, інсталяційний файл

Daum PotPlayer – мультимедійний програвач від одного з авторів найпопулярнішого плеєра KMPlayer, що володіє практично всіма його функціями та схожим інтерфейсом, але помітно вдосконалений. Відмінними рисами є висока якість відтворення, підтримка всіх сучасних відео та аудіо форматів та наявність вбудованих DXVA відео кодеків.

Має сучасний дизайн, зручний у налаштуванні, має можливість призначати та змінювати гарячі клавіші, записувати звук, що відтворюється у файл, показувати субтитри, підключати DSP плагіни, включати візуалізацію при програванні аудіофайлів. Має велику кількість налаштувань, які дозволяють значно покращити якість відео. Не потребує наявності додаткових кодеків.

Програвач пропонує базовий інструментарій для відеомонтажу та запису екрана, підтримує додавання субтитрів та їх кастомізацію, а також має вбудований ТВ-ресивер для відтворення телеканалів.

Цікава функція — PotPlayer запам’ятовує місце, де ви зупинилися, навіть якщо це відео з інтернету. У плеєрі також зручно відтворювати музику: він згортається в маленький еквалайзер із плейлистом, що нагадує Winamp.

Налаштувань так багато, що в них важко відразу розібратися. Установник пропонує поставити додаткове стороннє програмне забезпечення, тому потрібно бути обережніше.

3. VLC Player

VLC
скачать плеер
Завантажити інсталяційний файл для Windows

Здатний відтворити більшість форматів відео – впорається з кодеками, які невідомі стандартним плеєрам.

VLC не тільки плеєр, а й інструмент для роботи з медіа. Він стримує, перекодує, обрізає і може використовувати фільтри на відео практично в будь-якому форматі.

Програма підтримує онлайн-трансляції, телеканали, плейлисти, відтворення відео з роздільною здатністю до 8K, віддалене керування з іншого пристрою через браузер та зовнішні субтитри – достатньо додати до папки з відео файл у форматі SRT. Може відтворювати відео, поки воно не до кінця завантажувалося, і програвати архіви, не розпаковуючи кожен окремо.

У VLC простий та мінімалістичний інтерфейс, у якому приховано безліч параметрів. Можна тонко налаштувати відтворення відео, підключити додаткові плагіни та кастомізувати зовнішній вигляд, а можна просто запускати відео по одному кліку – і все буде працювати.

Головний мінус – слабка оптимізація для пристроїв із низькою продуктивністю. VLC може гальмувати вже за 4 Гб оперативної пам’яті на комп’ютері.